İrfan KOCABAŞ

1974 Yılında Afyonkarahisar’da Çay ilçesine bağlı Devederesi köyünde dünyaya gelen İrfan Kocabaş, okul hayatına köy okulunda başlamıştır. Abisinin öğretmen olarak atanması vesilesiyle,  Malatya’da ortaokul eğitimine devam eden Kocabaş; lise öğrenimi için; teknik tabanlı bir eğitim sağlayan Şehit Kamil Özalper Teknik Lisesi’ni tercih etmiştir.

İş Hayatı

1997 Yılında Marmara Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olmuş ve mezuniyetinin hemen ardından bir doğalgaz taahhüt firmasında işe başlamıştır. İş hayatına başladığı şirkete bir süre sonra ortak olan Kocabaş; yalnızca mühendis olarak değil bir iş adamı olarak kariyerini planlamaya başlamıştır. Askerlik görevi sonrasında bu düşüncesini hayata geçirerek 2000 yılında ilk şirketini kurmuştur.

Toplamda 14 farklı şirketin kuruluşunda hisse ortağı olan İrfan Kocabaş, günümüzde kurucusu olduğu 4 şirketin yönetim kurulunda yer almaktadır. Kurucusu olduğu şirketler doğalgaz sektöründe ilk kurumsallaşmaları da hayata geçirerek, Türkiye’nin en önemli taahhüt firmaları arasında yer almıştır.

Faaliyetleri

Gedik Üniversitesinde MBA yapmakta olan İrfan Kocabaş, doğa faaliyetlerinden ve doğa yürüyüşlerinden hoşlanmakta ve ağaçlandırma faaliyetleri üzerine yeni projeler planlamaktadır.