Yavuz KILIÇ

1975 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Yavuz Kılıç; İlköğrenimini Kuva-i Milliye İlköğretim Okulunda; orta öğrenimini ise Kurtuluş Ortaokulu ve Kurtuluş Lisesinde tamamlamıştır. 1995 yılında Sakarya Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünde eğitimine devam eden Kılıç, 1999 yılında mühendis olarak mezun olmuştur.

İş Hayatı

Üniversite mezuniyeti sonrası Doğalgaz Taahhüt alanında makine mühendisi olarak iş hayatına başlayan Yavuz Kılıç; 2005 yılında şirket ortağı olarak iş dünyasındaki yöneticilik kariyerine adım atmıştır. Faaliyet gösterdiği alanda teknik donanıma ve eğitime çok önem veren Kılıç, doğalgaz sektöründeki tüm sertifikaları edinmiş; şantiye şefliği eğitimleri almış ve satış stratejilerinde kendini geliştirmiştir.

Faaliyetleri

Çocukluğu itibariyle spor faaliyetlerinde yer alan Kılıç; okul hayatında da birçok spor aktivitesinde yer almıştır. Okul basketbol takımında başarılı bir oyuncu olmuş, tekvando ile savunma sanatlarıyla ilgilenmiş, jimnastik üzerine eğitimler almış ve folklor ekiplerinde yer almıştır.

Hayat boyu öğrenme anlayışını kaybetmeyen Yavuz Kılıç bugünde MBA yaparak öğrenimini sürdürmektedir.