Havalandırma Sistemleri

Kapalı alanlar içerisindeki havanın başarılı bir şekilde sirkülasyonunu sağlayan sistemlere havalandırma sistemleri denir. Çok sayıda kişinin bulunduğu ortamlarda ideal yaşam standartlarının sağlanabilmesi için havalandırma sistemleri kullanılmalıdır. Formec Mekanik olarak sistemin kurulmasında ve istediğiniz alanın fiziksel özelliklerine uygun bir cihaz seçiminizde yardımcı oluyoruz.

Havalandırma Sistemleri Nelerdir?

Kullanılacak alana ve sistemin amacına göre farklı çeşitleri vardır. Bunlardan bazıları;

  • Merkezi Havalandırma Sistemleri: Alışveriş merkezleri ve plazalar gibi insan yoğunluğunun fazla olduğu alanlarda kullanılır.
  • Lokal Havalandırma Sistemleri: Evler, küçük ölçekli işletmeler ve ofisler gibi az sayıda insanın olduğu yerlerde kullanılır.
  • Davlumbaz Havalandırma Sistemleri: İş sağlığı ve güvenliğine göre otel, restoran ve kafelerin mutfaklarına kurulan sistemlerdir. Pişirme sonrası oluşacak kirli havanın ortamdan uzaklaştırılmasını sağlar.

Havalandırma sistemleri hava hareketini sağlayan kuvvetlere göre doğal havalandırma, mekanik havalandırma ve doğal-mekanik olmak üzere 3 farklı kategoride değerlendirilebilir.

image

Doğal Havalandırma

image

Mekanik Giriş Doğal Çıkış

image

Mekanik Çıkış Doğal Giriş

Formec Mekanik olarak yaşam alanlarının havalandırma ihtiyaçlarını tespit ederek proje aşamasından teslim aşamasına kadar hizmet vermekteyiz. Cihazlarımızı farklı alanlara kolaylıkla monte ederek kısa süre içerisinde kullanıma hazır hale getiriyoruz. Havalandırma sistemleri hakkında daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.