Soğutma Sistemleri

Soğutma sistemleri ortamın havasını serinleterek ideal seviyede kalmasını sağlar. Bir çalışma veya yaşam ortamının konforu için kullanılabileceği gibi gıda sektörü, kimya sektörü, inşaat ve tekstil sektörü gibi endüstriyel alanlardaki ihtiyaçlara da karşılık gelebilir.

Soğutma sistemleri kullanmak;

  • İnsan yoğunluğunun yüksek olduğu mekanlarda sabit sıcaklıkta, rahat çalışma alanı sağlar.
  • Yaşam alanlarında istenilen konfor sıcaklığını sağlar.
  • Ortam sıcaklığını koruyarak gıda ürünlerinde bakteri ve küf oluşumunu önler.
  • Çikolata ve şekerleme üretimi yapan fabrikalarda üretim hatlarının sabit sıcaklıkta olmasına yardımcı olur.
  • Depo, kiler gibi yiyecek saklanan alanlarda ürünlerin bozulmasını önler.
  • Sıcaklıkla bozulmaya elverişli kimya ve endüstri ürünlerinin dayanmasını sağlar.

Soğutma Sisteminde Kullanılan Çözümler

Isı Pompası : Çok fonksiyonlu cihazlardan olan ısı pompaları ile kışın ısınma ihtiyaçlarınızı yazın ise serinleme ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Split Klima : Lokal ihtiyaçlarda ilk akla gelen soğutma çeşidi olan split klimalar, bağımsız mekanlar da ekonomik ve hızlı bir çözümdür.

Duvar tipi, salon tipi, yer tipi, kanallı tipi, gizli tavan tipi gibi kullanıldığı ortama göre çeşitlenen split klimalar, iklimlendirilecek alanlara uygun tasarımlarla üretilir.

VRF : İklimlendirme de yük ihtiyacının sürekli değiştiği otel, hastane, ofis, restoran, mağaza, tiyatro, sinema gibi birbirinden bağımsız yapılarda kullanımı idealdir.

Fan Coil : Fan coil sistemleri; ortamdaki fan vasıtasıyla havanın sisteme alınıp iklimlendirme ihtiyacına göre ısıtılarak ya da soğutularak tekrar yaşam alanına verilmesi işlemine verilen addır.

Yerden Soğutma : Yerden ısıtma sistemlerinin işlevinin tersine çevrilmesiyle mümkün olan sistemdir. Isı pompaları vasıtasıyla yaz mevsiminde soğutma ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Yerden soğutma sistemlerinde en iyi sonuçlar için, kurulum sırasında zemin konfigürasyonlarına dikkat edilmesi gerekmektedir.