Isıtma Sistemleri

Isıtma sistemleri herhangi bir alanın istenilen sıcaklığa getirilmesini sağlamak amacıyla kurulan sistemlerdir. Isıtma sistemlerinin radyant ısıtma, ısı pompası, jeotermal, merkezi, yerden ısıtma, bireysel ısıtma, fancoil ısıtma, havuz ve sauna sistemleri gibi çeşitleri vardır.

Isıtma sistemlerin de kullanılacak cihaza göre sınıflandırma yapılabildiği gibi sistemin yöntemi üzerine de sınıflandırma yapılabilir.

Bireysel Isıtma Sistemleri

Her geçen gün ülkemizde kullanımının arttığı doğalgaz ile her bir daire ve konutun ayrı bir sisteme sahip olduğu ısıtma sistemleridir. Yasa gereği 2.000 m2 den küçük projeye sahip olan yapılarda tercih edilebilmektedir.

Merkezi Isıtma Sistemleri

Çok bloklu yapılarda verimli bir sistem olan merkezi sistemlerinde; doğalgaz, lng ve lpg gibi farklı yakıt türleri kullanılabilir. Yer tipi kazan veya duvar tipi kaskad sistemleriyle bir yapıdaki tüm blokların ısınma ihtiyacı ve sıcak su ihtiyacı karşılanabilmektedir.

Fonksiyonel Çözümler

Fonksiyonel çözümler ile kışın ısınma ihtiyaçlarını yazın ise soğutma ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Isı pompası, fan coil ve VRF sistemleri bu çözüm türünün en önemli ürünlerindendir.